Hoteller, Konferans Salonları, Belediye ve Meclis Binaları, Kongre ve Sergi Sarayları gibi alanlarda Büyük organizasyonlardan küçük toplantılara kadar geniş bir yelpazede kullanılabilen başkan delege ve konferans sistemleri çözümleri ile Başkan istediği delegeyi mute ya da unmute yaparak yönetebilir. İsterse tüm konuşmacıların sesini kısabilir ya da bir kaçına aynı anda izin verebilir.
Toplantı Salonları Konferans Salonları, Belediye ve Meclis Binaları gibi alanlarda yapılan kongre forum ya da eğitim gibi aktivitelerde konuşmacının konuşması dinleyicilerin anlayacağı dillere anlık çevirimini yapılarak kablosuz kulaklık üzerinden aktarılmasını sağlayan sistemlerdir. Simultane Sistemlerinde, iki veya daha fazla dilin konuşulduğu organizasyonlarda, kızılötesi (Infrared teknolojisi) üzerinden yayın yapan, alıcı (Receiver) ve dağıtıcı (Transmitter) üniteleri ile tek dilden 64 dile kadar çeviri imkânı bulunmaktadır.

Simultane Sistemlerini AVELKON Teknoloji olarak, profesyonel ekibimizle projelendirilmesini ve montaj işlemlerini yapmaktayız. AVELKON Teknoloji olarak, en gelişmiş teknolojiye sahip profesyonel ekipmanlar ile teknik ekibinizi bu teknolojiyi etkin şekilde kullanmak üzere eğitmekteyiz. En son teknoloji seçeneğimizle, en küçük toplantılarınızdan en geniş projelerinize kadar tüm organizasyonlarınız için Avrupa standartlarında Simultane sistem ve çeviri hizmeti aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Yine aynı alanlarda kullanılan oylama sistemi dinleyicilerin veya katılımcıların anlık olarak oylama yapılarak bir kararın alınmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış AV Otomasyon sistemlerinde kullanılan profesyonel sistemlerdir. Elektronik oylama özelliği ile toplantıların verimliliğini en üst düzeye çıkarmak mümkün oluyor. Oylama sonuçlarını kolayca saklayabilme ve katılımcılar için yazdırabilme veya görüntüleyebilme, toplantıların verimliliğini artırmaya katkıda bulunan diğer özellikler olarak sayılabilir.

Başkan Delege Tercüme Ve Oylama Sistemleri

Başkan delege tercüme ve oylama Gerek bölgesel gerekse de geniş çaplı toplantıların düzenlenmiş olduğu yerlerde, altyapı yatırımları gerçekten büyük önem taşımaktadır. Çoğu zaman konferans salonları veya otellerde, bu tarz altyapının daha önceden hazırlanmış olduğu bilinmektedir. Kongre merkezleri ve sergi saraylarının yanı sıra yerel yönetimler ve meclis binalarının yüksek verimliliğe ulaşmasında başkan delege tercüme ve oylama sistemleri gerçekten mükemmel bir tercih olmak durumundadır.

Büyük küçük demeden pek çok farklı toplantıların amacı ulaşan çözümler üretmesi muazzam bir altyapı ile şimdi çok daha kolay olmaktadır. Yeri geldiği zaman oylamaya yeri geldiği zaman ise konuşanların tercüme işlemi ile birlikte anlaşma ve diyalog çok daha şekillerde karşımıza çıkmaya başlamıştır. Özellikle yönetim kolaylığı ve katılımcıların sistemden avantaj sağlaması için, ayarlanabilir ses düzeyi ile birlikte mükemmel bir hizmet kendi performansını ortaya koymaktadır. Başkan delege tercüme ve oylama sistemleri gerçekten önemli yatırımlarla ortaya çıktığı gibi, güvenilir sonuçlarla birlikte pek çok kurum ve kuruluşun avantajlı sonuçlarını ortaya çıkarmak durumundadır.

Oylama Sistemleri

Oylama sistemleri genel’de Meclis, kooperatif ya da benzer nitelikteki katılımcıların bulunduğu dernek veya kurumsal yapılarda, gerektiği zaman oylama sonuçları büyük öneme sahiptir. Yıllardan beri insanların güvenini ve tercih ettiği başkan delege tercüme ve oylama sistemleri burada işi kolaylaştıran ve proje bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kızılötesi teknoloji ve receiver desteği ile birlikte, aynı zamanda transmitter ünitelerinin burada işi kolaylaştıran avantajları bulunmaktadır.

Uluslararası düzeyde toparlanan gruplar ve gerçekleşen konferans ve benzer çalışmalarda, insanların yabancı dil sorununu çözecek uygulamaların yine önemli olduğu bilinmektedir. Yine de burada kendine has konusu oylama süreçleri olan oylama sistemleri ile birlikte, daha eşsiz ve güvenilir çözümlerin masaya yatırılıp değerlendirildiği bilinmektedir.

Tercüme Sistemleri

Pek çok farklı tercüme sistemi yöntemi olmakla beraber başta simultane anında çeviri yapan sistemler, konferans ve toplantıların olumlu şekilde sonuçlanmasına destek sağlıyor. Yerli yabancı çok sayıda katılımcının aynı ortamda buluşması ile birlikte, aksamadan sorunların giderilmesi gerçekten önemlidir. Bu gibi süreçleri de kullanılan tercüme sistemleri ile birlikte, uzun vadeli çözümler hedeflenmiş ve bu konuda çok önemli gelişmeler yaşanmıştır.

Önemli ve ciddi teknoloji yatırımları ile birlikte, çok sayıda müşteri için buradaki avantajı ürün modellerini gözden geçirmek gerekmektedir. Çok sayıda insanın faydalandığı ve gelişim teknolojisi olarak gördüğü başkan delege tercüme ve oylama sistemleri ile birlikte, performans arttırıcı tedbirleri zamanında almak gerçekten iyi bir sonuç vermiştir.